Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Hakkımızda

TROYA, Türk halk oyunlarına ve halk müziğine gönül vermiş insanların bir araya gelerek kurduğu bir dernektir. TROYA, ilk birlikteliğini  ve çalışmalarını 1977 yılında üniversite öğrencileri ve çeşitli meslek dallarında çalışan halk oyunları sevdalıları ile çalışmalarına başlatmıştır.

Derneğimiz, ülkemizin araştırdıkça derinleşen, derinleştikçe güzelleşen, dünyanın hiçbir ülkesinin sahip olamadığı bir kültür zenginliği bünyesinde barındırarak, halk oyunları ve halk müziğine daha da çok sevdalanarak çalışmalarını sürdürmüş, bugünlere gelmiştir.

TROYA HALK OYUNLARINI VE HALK MÜZİĞİNİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ adı altında toplanmış olan topluluğumuz,  Türk kültürünün vazgeçilmezi olan oyunlarımızı ve türkülerimizi bizden sonraki nesillere taşımak, onların da daha sonraki nesillere taşıyarak, tüm dünyaya ülkemizin folklor zenginliklerini tanıtabilmek amacı ile yola çıkmış bulunmaktadır.

Mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak, sizleri de aramızda görmek, halk oyunları ve halk türkülerini sizler ile daha çağdaş ortamlara taşımak en büyük arzumuz.